Site İçi Arama
 


VAJİNİSMUS TEDAVİSİ İZMİR

İzmir'de Vajinismus Tedavisi 
Hastalarımızın pek çoğunun taleplari ile İzmir'de vajinismus tedavisi Hera Vajinismus Tedavi Derneği tarafından sertifikalı uzman hekim ve sağlık profesyonelleri eşliğinde uygulanmaktadır. Diğer bir deyişle İstanbul, Ankara ve İzmir'de vajinismus tedavileri standart bir şekilde, direkt birebir aynıdır. 

Vajinismus tedavisi tarafımızca 2003 yılından itibaren yapılmaktadır. Vajinismus tedavileri ilk olarak Ankara Kavaklıdere adresindeki yerimizde başlamış, daha sonrasında 2015 yılında Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından kurulmuş olan ‘HERA Vajinismus Tedavi Eğitim ve Araştırma Derneği’ ile faaliyet alanlarımız daha da genişlemiştir. Tarafımızdan eğitim alan sertifikalı uzman hekimler ile hizmetlerimiz İstanbul ve İzmir şehirlerimize yaygınlaştırılmıştır.

Derneğimizden sertifikalandırılmış olan; İstanbul'da vajinismus tedavisi konusunda Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist ve Aile Danışmanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ ve Uz. Dr. Şenay Eserdağ, Ankara'da vajinismus tedavisi konusunda Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Didem Kurban, İzmir'de vajinismus tedavisi için Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist ve Aile Danışmanı Op. Dr. Mazhar Eserdağ çalışmaktadır.

Bu şekilde 2003 yılından bu yana 6000 ‘den fazla vajinismus hastası tedavilerden fayda görmüştür. 

Vajinismus Tedavisi İzmir
         
Vajinismus tedavisi İzmir
adresinde ‘Hera Vajinismus Tedavi Eğitim ve Araştırma Derneği’ yönetim kurulunda yer alan, Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist ve Aile Danışmanı Op. Dr. Mazhar Eserdağ bulunmaktadır. 

Vajinismus Tedavisi İzmir İçin Adres:
Op. Dr. Mazhar Eserdağ 
Talatpaşa Bulvarı, No: 42/4, Alsancak, İZMİR

Vajinismus tedavisi nasıldır? Vajinismus tedavi yöntemleri 
Vajinismus tedavisi İzmir, İstanbul ve Ankara adreslerinde derneğimiz üyeleri tarafından eğitimli uzman hekimlerce verilir. Tüm 3 şehirde uygulanan cinsel tedaviler ve vajinismus tedavi yöntemleri tamamiyle birebir aynıdır. 

Vajinismus tedavi yöntemleri içinde en sıklıkla davranışsal bilişsel cinsel terapi teknikleri yer almaktadır. Vajinismus tedavisi için başvuran hastalara öncelikle cinsellik, ilk gece, kızlık zarı, genital organ anatomi ve fizyolojisi ile ayrıntılı bir bilgilendirme yapılır. Daha sonrasında da yapılması istenilen bazı ödevler ile pelvik kas kontrolünü kazandırılması hedeflenir. 

Vajinismus tedavisi için parmak egzersizleri
Vajinismus tedavisi İzmir, Ankara ve İstanbul şehirlerinde tarafımızca uygulanan tedavi yöntemleri arasında parmak egzersizleri YOKTUR. Vajinismus tedavisi için parmak egzersizleri hastaların bir kısmında kendi genital bölgelerini tanıma ve vajinal kas tonusunu hissetme açılarından faydalı olabilir; ancak hastaların bir kısmı tarafından da itici ve sıkıcı gelmektedir. Nitekim parmak egzersizlerini yapamayan hastaların da pek çoğu tedavilerini bırakmak zorunda kalmaktadır. Her olumsuz tedavi girişimi çiftlerin biraz daha geriye gitmesine neden olmaktadır. 

Vajinismus sorunu mutlaka destek alınması gereken, önemli bir cinsel problem olarak görülmelidir. Çözümlenmeyen problem büyüyerek bir evlilik sorunu haline dönüşebilir. Günümüzde doğru ve etik bilimsel tedavi yöntemleri sayesinde sorunun kesin ve kalıcı çözümü mümkün hale gelmiştir. 

Vajinismus İzmir, Ege Bölgesi 
Vajinismus İzmir adresine başvuran hastalarımızın pek çoğu ülkemizin güzide Ege bölgesi içinden gelmektedir. Vajinismus tedavisi İzmir adresine İzmir ili haricinde Manisa, Muğla, Balıkesir, Çanakkale, Aydın, Denizli, Afyon, Uşak, Kütahya ile bu illerin ilçelerinden hastalarımız başvurmaktadır. Ayrıca Antalya ve Isparta’dan gelen vajinismus çiftleri de mevcuttur. Diğer taraftan aileleri veya yakınları İzmir’de oturan bazı vajinismus hastalarımız, uzak illerden veya yurtdışından gelerek tedavi için İzmir ilini tercih etmektedirler. 

Dileyen hastalarımız Hera Vajinismus Tedavi, Eğitim ve Araştırma Derneği Kurucu Başkanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ önderliğinde Ankara veya İstanbul ilinde de tedavilerini olabilmektedirler. Tedavilerin tamamı standardize edilmiş ve birebir aynıdır. 

Vajinismus Tedavisi İstanbul
Op. Dr. Şenay Eserdağ
Adres:  Valikonağı Caddesi, No:52/7 Nişantaşı, İSTANBUL
Tel: 0 (212) 225 15 00
www.vajinismustedavisiistanbul.com

Vajinismus Tedavisi Ankara
Op. Dr. Didem Kurban
Adres:  Tunus Caddesi, No:48/11, Kavaklıdere,  ANKARA
www.vajinismus.com.tr 

Hera facebook grubuna siz de katılın!...


Vajinismus Tedavisi - Facebook Grubu

Videolu sunumlar ve vajinismus hastalarımızdan çok ilginç yorumlar !..

 

İzmir'de Vajinismus Tedavisi- Randevu ve İletişim
Vajinismus İstanbul, Ankara ve İzmir'deki tedavilerde kişiye özel tedavi yöntemleri ve yoğunlaştırılmış bir tedavi programı ile ortalama 3 gün içerisinde başarıya ulaşılmaktadır. Ağır düzeydeki hastalarda veya beraberinde faklı problemleri olan hastalarda tedavi süresi 4-5 güne kadar uzayabilir. Tedavi süresince hastalarımızın adetsiz dönemde olmaları gerekmektedir. Eğer ki tedavi dönemine adet döneminiz denk geliyorsa bize bilgi verdiğiniz takdirde adetiniz güvenilir bir ilaçla ileriye atılabilir.

İzmir'de vajinismus tedavisi için randevu, danışmanlık ve iletişim konularında ayrıntılı bilgiler için genel merkezimiz 0(850) 303 2000 no’lu telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

  

Jinekolog Seçerken...
Jinekolog doktor seçerken...
İşte dikkat etmeniz gerekenler...


 


Dr. Süleyman Eserdağ sorularınızı yanıtlıyor

 
Jinekolog Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ - KURUCU
(İstanbul, Ankara ve İzmir)

İSTANBUL- Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ
& Uz. Dr. Şenay ESERDAĞ
Valikonağı Cad. No: 52/7 Nişantaşı / İSTANBUL
Tel: 0(212) 225 15 00

İZMİR- Op. Dr. Mazhar ESERDAĞ
Talatpaşa Bulvarı No: 42/4 Alsancak / İZMİR
(Yalnızca Vajinismus Tedavileri)
Tel: 0(232) 422 43 72

ANKARA- Jinekolog Op. Dr. Didem KURBAN
Tunus Cad. No: 48/11 Kavaklıdere / ANKARA
Tel: 0(312) 426 85 25

Eleştiri ve sorunlarınız için bize yazın: suleyman@eserdag.com

Sitenin tüm tasarımı ve içeriği Jinekolog & Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından yapılmıştır.
Yazarın izni olmaksızın asla bilgi veya resimler kullanılamaz. Kadın Sağlığı & Gebelik sitesi © 2004 www.jinekolognet.com