Site İçi Arama
 


VAJİNUSMUS

VAJİNUSMUS TANI ve TEDAVİSİ
Vajinusmus tanısı jinekolog bir hekim tarafından yapılan bir jinekolojik muayene sonrasında kesin bir şekilde konulmaktadır. Buna göre vajinusmus tedavisine başlanır.

Jinekolog hekim yaptığı bu ilk jinekolojik muayenede;
- Net olarak vajinusmus tanısını koyar,
- Vajinusmus hastalığının derecelendirmesini yapar,
- Vajinusmus sorunu ile ilgili ne tür tedavi yöntemlerini uygulayacağını saptar,
- Kaç seans süreceği konusunda bir yol haritası çıkarır ve bunu çift ile paylaşır,
- Vajinusmus tedavisi ile ilgili maliyet (ücretlendirme) kısmını da çıkararak hasta yakınları ile paylaşır.

Vajinusmus hastalığı doğru tedavi yöntemleri ile kesin olarak çözüme kavuşabilmektedir. Ancak burada önemli olan öncelikle doğru "vajinusmus tanısı" ve doğru "vajinismus tedavisi" yönteminin belirlenmesidir.

Çiftlerin bir kısmı maalesef yalan yanlış vajinusmus tedavisi ile ilgili yöntemlere maruz kalmaktadırlar. Bu tür önerilmeyen, bilimsel ve etik bulunmayan tedavi seçenekleri umutsuzlukları her geçen gün biraz daha arttıracaktır.

Vajinusmus tanısı konulan bir çiftte tedavi için asla gecikilmemelidir. Çiftlerin pek çoğu vajinismus tanısı konulduktan sonra olumsuz düşüncelere saplanmakta ve asla tedavi olamayacaklarını düşünmektedirler.

Vajinusmus tedavisi bireye uygun olmalıdır!
Vajinusmus sorunu tanısı jinekolog hekim tarafından konulduktan sonra uygulanacak yöntemler de belirlenmelidir. Nitekim hastalara uygulanan tedaviler birbirinden faklı olabilir. Çünkü vajinusmus tedavisi için yöntemler tamamen bireye özgü olmalıdır. Diğer bir ifade ile vajinusmus tedavi yöntemlerinde değişik protokoller uygulanabilir. En sık olarak kullanılan yöntemler arasında bilişçi - davranışçı yaklaşımlar bulunmaktadır. Hastaların çok az bir kısmında hipnoz tedavileri de genel tedavilere eklenebilir.

Unutmayınız; Vajinusmus tanısı alan her kadın doğru tedavi teknikleri ile kesin olarak tedavi edilebilir. Doğru uygulanan metotlarla başarı şansı %100'dür. Siz de böyle bir hastalıkla mücadele ediyorsanız asla umutsuz olmayın, pozitif olun ve bir an önce tedavinize başlayın. Başlamak bitirmenin yarısı olacaktır.

2003 yılından itibaren vajinusmus tedavileri ile ilgili spesifik çalışan ofisimizde vajinusmus tedavisi alan hastaların tedavisine aynı gün içerisinde veya bir kaç gün sonra başlanabilir. Bu tamamen hastanın veya çiftin kendisine ait bir karardır. Vajinusmusun sizi yenmesine izin vermeden siz vajinusmusu bitirin!...
 

  

Jinekolog Seçerken...
Jinekolog doktor seçerken...
İşte dikkat etmeniz gerekenler...


 


Dr. Süleyman Eserdağ sorularınızı yanıtlıyor

 
Jinekolog Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ - KURUCU
(İstanbul, Ankara ve İzmir)

İSTANBUL- Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ
& Uz. Dr. Şenay ESERDAĞ
Valikonağı Cad. No: 52/7 Nişantaşı / İSTANBUL
Tel: 0(212) 225 15 00

İZMİR- Op. Dr. Mazhar ESERDAĞ
Talatpaşa Bulvarı No: 42/4 Alsancak / İZMİR
(Yalnızca Vajinismus Tedavileri)
Tel: 0(232) 422 43 72

ANKARA- Jinekolog Op. Dr. Didem KURBAN
Tunus Cad. No: 48/11 Kavaklıdere / ANKARA
Tel: 0(312) 426 85 25

Eleştiri ve sorunlarınız için bize yazın: suleyman@eserdag.com

Sitenin tüm tasarımı ve içeriği Jinekolog & Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından yapılmıştır.
Yazarın izni olmaksızın asla bilgi veya resimler kullanılamaz. Kadın Sağlığı & Gebelik sitesi © 2004 www.jinekolognet.com