Site İçi Arama
 


LABİOPLASTİ

Labioplasti (iç dudak estetiği) nedir?
Labioplasti, iç dudak estetiği, labia minoraların kesilerek estetik düzeltilmesidir...
Yüz estetiği, burun estetiği, göğüs estetiği, karın estetiği operasyonları, kalça estetiği ve cinsel estetik ameliyatları....

Son yıllarda vücudunu genç tutmak ve daha güzel bir görünüme sahip olmak için bayanlar adeta bir yarış halinde.Genital estetik ameliyatlarının başında "labioplasti" ameliyatları ve genelde bununla eş zamanlı yapılan "klitoral hudoplasti" operasyonları yer almaktadır.

Amerika ve Avrupa ülkelerinde başlayan vajinal estetik ameliyatlar artık ülkemizde de son yıllarda sık olarak tercih edilen kozmetik operasyonlar arasındadır. 

Genital kozmetik (estetik) operasyonlar arasında en sık olarak iç dudak estetiği (labioplasti) ve vajina sıkılaştırma- daraltma (vajinoplasti) ameliyatları gelmektedir.

Labioplasti ne demektir?
Labioplasti, vajen girişinde normalden iri, geniş, kırışık ve sarkmış durumlarındaki genital iç dudakların kesilerek estetik olarak küçültülmesi ameliyatlarına verilen isimdir. 

Jinekolog hekimler tarafından genital estetik ameliyatları içinde yer alan labioplasti ameliyatlarına "iç dudak estetiği" da denilebilmektedir. 

Labioplasti ameliyatları, kişilerin istedikleri şekilde dış genital bölgeden memnun kalabilmeleri amacıyla yapılan vajen estetik ameliyatlar grubundadır.

Labioplasti ameliyatlarının kozmetik amaçları haricinde işlevsel yararları da bulunmaktadır.

Tarafımızca labioplasti (iç dudak estetiği), vajina estetiği ile ilgili ameliyatlar ve lazer uygulamaları Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından yapılmaktadır.

Dr. Süleyman Eserdağ, estetik alanında dünya lideri ECAMS (Avrupa Koleji Estetik Tıp ve Cerrahisi) fakültesinde genital estetik böümünün başkanıdır. Ülkemizde ve tüm dünyada vajina estetiği uygulamaları ile ilgili uluslararası kurslar düzenlemektedir. Aynı zamanda ABD'de Prof Adam Ostrzensky tarafından tarafından 'İleri Kozmetik Jinekoloji' (Advanced Cosmetic Gynecology), Dr. Red Alinsod- Alinsod Enstitüsü tarafından 'Estetik Vulvovaginal Cerrahi' (Aesthetic Vulvovaginal Surgery) sertifikaları sahibidir.  1998 yılından bu yana 3000'den fazla hastaya farklı vajina estetiği uygulamaları yapmıştır.


Dr. Süleyman Eserdağ Bazı Gazete Haberleri: 

ECAMS genital estetik bölüm başkanı Dr.. Süleyman Eserdağ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(http://www.milliyet.com.tr/irlanda-merkezli-ecams-a-atanan-ilk-ankara-yerelhaber-868362/ haberin kaynağı)


Bir ECAMS Kursu Sonrası Görüntü: 

Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahisi (ECAMS) Genital Estetik Kursu

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


Uluslararası kurs kayıtları duyurusu:

ECAMS- Dr. Süleyman Eserdağ Başarısı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Dr. Süleyman Eserdağ'ı facebook'tan takip edin!.
Hera facebook grubuna siz de katılın!...

Genital estetik (kozmetik jinekoloji) ve cinsel tıp (seksoloji) ile ilgili en son haberleri, güncel uygulamaları, tedavileri ve video sunumlarını Dr. Süleyman Eserdağ'ın resmi facebook sayfasından takip edin!.. 

Dr. Süleyman Eserdağ'ın genital estetik ile ilgili katılığı toplantılar - verdiği kurslar için 'Foto Albümü'  

 

 
 
Dr. Süleyman Eserdağ'ın ECAMS adına verdiği uluslararası bir kurstan kesitleri içeren VİDEO görüntüleri 
(Üstteki Resmin Üzerine Tıklayınız)  


Neden bazı kişilerde iç dudaklar normalden büyüktür?
İç dudakların normalden iri ve geniş olması genelde doğuştan gelen bir durumdur. Özellikle ergenlik döneminde hormonal etki ile birlikte artmaktadır.
Bu durumun aslında bir hastalık olmadığını, yalnızca kişiden kişiye değişen anatomik (yapısal) bir varyasyon olduğunu da söyleyebiliriz.

Diğer taraftan bazı kişilerde kronik tahriş olma (mantar enfeksiyonu, kaşıntı veya sürtünme gibi), ırsi (genetik) nedenlere bağlı olarak iç dudaklar normalden daha iri, geniş yüzeyli, kırışık ve sarkık olabilir. Hormonal nedenler arasında androjen hormonu alınması da labial hipertrofi sebebidir. 

Dudakların çekilmesi ve yapılan doğumlar da iç dudkalarda sarkma ve genişlemelere neden olabilir.

Ayrıca ilerleyen yaşlarda aynı tüm vücudumuzun cilt dokusunda olduğu gibi iç dudaklarda da sarkma, saçaklanma ve kırışıklıklar artabilir.

Yine hormonal nedenlere bağlı genital iç dudaklarda renk koyulaşmaları ve esmerleşmeler de ortaya çıkabilir.

İç dudaklar neden sarkar? Labial hipertrofi nedir?  >>>

Bazı durumlarda ise doğuştan tek taraflı asimetri söz konusu olabilir (Labial asimetri). Labial asimetri durumlarında yapılan labiyoplasti operasyonları da son derece yüz güldürücüdür.

Hastalarımızın bir kısmı iç dudaklarındaki büyümenin ergenlik döneminde ortaya çıktığını, bir kısmı da doğuştan beri hep var olduğunu bizlere iletmektedirler.

Tarafımıza başvuran hastalarımızdan çok az kısmında ise çocukken geçirilmiş trafik kazaları veya bisiklet kazaları gibi genital travmalar sonucunda iç dudaklar zarar görmüş olabilir. Bu hastalarda da cinsel estetik ameliyatlar oldukça yüz güldürücü olmaktadır.

Cinsel Estetik- İç dudak estetiği öncesi resimler  >>>

Vajinal Estetik Terminolojisi
Tıbbi literatürde "labium" iç dudak, "labia" da çoğulu yani iç dudaklar anlamına gelmektedir. İç dudaklar , labium minus pudendi veya "nymphae" olarak da bilinir. ("Nimfa" olarak okunur).

İç dudaklar "labia minora" yani küçük dudaklar veya "labia interna"  olarak da geçmektedir. Dışta duran "büyük dudaklara" da "labia majora" veya "labia externa" adı verilir.

İç dudakların normalden iri ve sarkık olması ise "labial hipertrofi" adı ile bilinir. 

Labioplasti ameliyatı da iç dudakların estetik olarak düzeltilmesi anlamına gelir.

Cinsel estetik ameliyatlar içinde en sık yapılan ameliyat olan labioplasti, latin dillerinde "labiaplasty veya labioplasty" olarak geçmektedir.

İç dudakların kısaltılarak estetik bir görünüm kazandırılması "labio minora estetiği" veya "labio minora reduksiyonu" olarak da bilinmektedir.

Tarihçe
Tarihsel kayıtlara bakıldığında iç dudakların kesilererek çıkartılması ameliyatları, eski Mısır'da Firavun döneminde dahi yapılmaktaydı.

Halen günümüzde bazı ülkelerde geleneksel olarak  okul çağı geldiğinde rutin olarak uygulanmaktadır.

Genital estetik ameliyatları arasında yer alan labia minora estetiği (labiaplasty) özellikle son yıllarda çok daha sık olarak tercih edilmektedir.

İç dudakların normalden büyük olmasının ne tür zararları olabilir?
İç dudakları normalden geniş ve iri olan bayanlarda öncelikle özgüven eksiklikleri ve psikolojik olarak kendilerini partnerlerine karşı yetersiz hissetmeleri gibi sorunlar ortaya çıkar.

Doğal olarak güzel ve estetik görünmek her kadının hakkıdır. Cinsel organın şekilsizliği kişilerin sosyal ortamlarda rahat hissedememelerine, cinsel ilişkide kendilerini iyi hissetmedikleri için ilişkiden haz alamamalarına, ilişkide hazza değil kendi vucutlarındaki eksikliklere konsantre olmaya ve tüm bunların bir sonucu olarak da kolay arkadaşlıklar kuramamalarına neden olabilir.

Vajeni veya dış genitalyasından memnun olmayan pek çok genç kız veya kadın karşı cinsle sosyal arkadaşlıklardan bile kaçınabilmektedirler. Hatta, kliniğimize başvuran pek çok kişi bu probleminden ötürü evlenemediğini bile bize itiraf etmiştir.

Labial hipertrofi sorunu yaşayan bayanların pek çoğu sıkı pantolon, tayt ve bikini giymekten kaçınmaktadırlar, sosyal ortamlardan rahatsız olurlar. Kendilerini adeta "herkesin seyrettiği düşüncesi" onları son derece rahatsız eder. Bu durum plajlarda ve arkadaşlık ortamlarında çok daha da belirgindir. Bu sorunu yaşayan çoğu bayan hayatları boyu pantolon yerine etek giymeyi tercih ederler.

Diğer taraftan geniş, sarkık ve bol kıvrıntılı dudakların içlerinde enfeksiyon gelişme riski (vulvit ve vaginit) artmaktadır. Sık enfeksiyonlar vajen akıntılarına ve vajen bölgesinde hoş olmayan kokulara neden olabilmektedir.

Bazı bayanlar da iç dudakların sarkıklığından ötürü cinsel ilişkide penetrasyon (penisin vajene girmesi) sırasında gerilmeye bağlı ilişki sırasında acı çektiklerini söylemektedirler (disparonia).

Çok nadiren de olsa bazı bayanlar iç dudakların vajen girişini kapatmasından ötürü idrar yaparken zorlanma, ıkınarak idrar yapma ve idrarın bacaklara akması gibi şikayetlerde de bulunmaktadırlar. Hatta bu kişilerde idrar yolu enfeksiyonları ve sistit riskleri de artmaktadır.

İç dudakların görünümünde kültürler arası görüş farklılıkları 
İç dudakların normalden geniş ve uzun olması batılı kültürlerde can sıkıcı ve utanma sebebi olmasına rağmen, bazı kültürlerde bu durum oldukça hoş ve seksi bulunmaktadır.

Örneğin Japonya'da iç dudaklarda genişlik ve uzunlukla giden "kelebek görünüm" bir hayli çekicidir.

Yine bazı Afrika ülkelerinde küçük yaşlardan itibaren genç kızların iç dudakları çekilerek uzatılmaya çalışılmaktadır.

Diğer taraftan Afrika kıtasında bazı müslüman ülkelerde "kadın sünneti" de bir hayli yaygın bie töredir (Mali, Mısır, Samali, Sudan gibi ülkelerde).

LABİOPLASTİ AMELİYATI ÖNCESİ
Labioplasti (labiaplasty, labia minora estetiği) faydaları nelerdir?
İç dudak estetiği, labioplasti, labial hipertrofi durumlarında labia minoraların kısaltılmasıdır.
Vajen estetiği içinde yer alan labioplasti (labiaplasty) ameliyatları  herşeyden önce kişilerde özgüven artışına neden olmaktadır. Genital estetik ameliyat sonrası kendilerini çok mutlu ve huzurlu hissetmektedirler. Bu durum hayata tüm bakışlarını bile olumlu yönde etkilemektedir.

Vajen estetik operasyonları ve labioplasti ameliyatı olan bayanlar partnerlerine karşı artık çok daha rahattırlar. Bu hastalar cinsel ilişkiye daha iyi konsantre olduklarınadan ötürü ilişkiden daha fazla haz almaktadırlar.

Eğer önceden idrar yaparken zorlanma şikayetleri de ameliyattan sonra son bulacaktır.

Genital estetik ameliyat sonrası sistit, idrar yolları enfeksiyonu, mantar enfeksiyonları ve genital enfeksiyonlar da daha nadir olarak görülmektedir.

Diğer taraftan bu bayanlar eskisene göre çok daha hür ve mutlu bir şekilde dar pantolon, bikini ve tayt giyebilecekler, sosyal ortamları paylaşabileceklerdir.

Labioplasti ameliyatları cinsel ilişkideki hazzı azaltır mı?
Hayır.  Daha önce de belirtildiği gibi fazla dokuların çıkarılması kişideki özgüveni arttırdığı için uyarılma ve hazzı da olumlu yönde etlikelemektedir.

Daha önceden doğum yapmamış bayanlar labiyoplasti olabilir mi?
Evet.  Önceden doğum yapmamış kadınlar ve genç kızlar labiyoplasti olabilirler. Labiyoplasti ameliyatı gebelik için asla bir engel değildir.

Labiyoplasti operasyonu olan bayanlar ileride rahatlıkla normal doğum veya sezaryen ile doğum yapabilirler.

Bakire bayanlar labiyoplasti olabilir mi?
Evet.  Bakire yani daha önceden hiç cinsel ilişkiye girmemiş bayanlar labioplasti ameliyatı olabilirler. Labioplasti ameliyatları kızlık zarına asla zarar vermez.

Çünkü kızlık zarı (hymen)  vajen estetik ameliyat bölgesinden 3-4 cm daha içeride bulunmaktadır.

Labioplasti ameliyatı öncesi neler yapmam gereklidir?
Labioplasti öncesinde, ameliyata karar verdikten sonra gelmeden bir hafta öncesinden kliniğimizi arayarak randevu almanızı öneririz. Ameliyatları kliniğimizde ve genellikle sabah satlarinde (saat 9-9.30 gibi) yapmaktayız.

Ameliyata gelmeden önce etek traşınızı güzel bir şekilde yapın, duşunuzu alın ve eğer lokal anestezi ile işlem yapılacaksa TOK karınla kliniğimize geliniz.

Genel anestezi konusunda ısrarlı olan hastalarımızın ise en az 8 saatlik bir açlık süresini doldurmaları gereklidir. Bunun için bir gün öncesinde gece saat 24'den sonra hiç bir şey yiyip içmemelerini öneririz.

Size ameliyat sonrası kullanacağınız ilaçlarınız telefonla önceden bildirilecektir. Size önerilen bu ilaçlarınızı da yanınızda getirmenizde fayda olacaktır.

Labia minora estetiği öncesi yaptırmam gereken laboratuar testler var mı?
Hayır.
  Kliniğimizde lokal anestezi eşiliğinde yaptığımız labioplasti ameliyatları öncesinde yaptırmanız gereken herhangi bir laboratuar testi bulunmamaktadır.

Daha önceden kronik bir hastalığınız (kan hastalığı, romatizma, yüksek tansiyon, astım, kalp hastalığı, sara hastalığı, şeker hastalığı gibi), ilaç alerjiniz veya kanda bir enfeksiyon taşıyıcılığınız (hepatit B veya Hepatit C gibi) mevcut ise bunu bize bildirmeniz gereklidir.

Yine, eğer sürekli olarak ilaç kullanma durumunuz var ise de bizi bilgilendiriniz. Ancak özel durumlarda bir takım kan tetkikleri istenebilir.  

'Barby bebek vajina' nedir?
Batılı ülkelerde ve Dr. Süleyman Eserdağ tecrübelerine göre bizim de ülkemizde labioplasti için başvuran hastaların çoğu 'Barby bebek vajina' görünümünü istemektedirler.

Barby doll vagina, barby vajina veya barby bebek vajina görünümünde iç dudakların neredeyse tamamı alınmakta ve böylelikle dış dudaklar arasında düz bir hat şeklinde arzu edilen bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

Kliniğimizde başvuran hastaların çoğu iç dudak olarak bilinen 'labia minora' ların tamamen kesilip çıkartılmasını bizden istemektedirler. Bu şekilde kendilerini daha rahat hissettiklerini ifade etmektedirler.

Labia minoralar tamamen çıkartıldıktan sonra dışarıdan bakıldığında "venus yarığı" (venus cleft) oluşur, hoş ve estetik bir genital görünüm ortaya çıkar.  

Venus cleft ve Camel Toe Ne Demek  ???   

Bazı hastalarımız ise iç dudakların bir kısmını kalmasını arzulamaktadırlar. Tarafımıza başvuran hastalarımızın ameliyatlarını planlarken iç dudak yapısının durumunu ve hastalarımızın isteklerini mutlaka göz önüne alıp, ona göre ameliyatları gerçekleştirmekteyiz.

LABİOPLASTİ AMELİYATI SIRASINDA
Labioplasti ameliyatları ortalama ne kadar sürer?

Labioplasti ameliyatları ortalama olarak 45 dakika sürmektedir. Eğer aynı seansta
vajina daraltma veya klitoris derisinin gerilmesi de yapılacaksa bu süre uzamaktadır. Böylelikle dış genital alan daha  estetik bir hal alır.

Labioplasti ameliyatlarında ne tür anestezi yöntemleri kullanılır?
Cinsel estetik ameliyatları genelde kliniğimizde ve lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) eşliğinde yapmaktayız.  Bu şekilde hastalar genel anestezi riskine de maruz kalmamış olurlar. Ancak genel anestezi için ısrar eden hastalarımızda uyutularak yüzeyel anestezi altında da işlem yapılabilmektedir. Yüzeyel anestezi sedasyon yani "damar içine rahatlatıcı ilaç enjekte edilerek" yapılmaktadır.

Bölgesel uyuşturma ile ameliyatları yapılması planlanan hastalarımızın kliniğimize TOK karınla gelmelerini öneririz. Genel anestezi isteyen hastalarımız ise 8 saatlik bir açlık süresine sahip olmaları gerekmektedir. (Ameliyat öncesi bilgi verilecektir).

Labioplasti ve cinsel estetik ameliyatlarında acı duyacak mıyım?
Hayır.
  Tüm cinsel estetik ve labioplasti ameliyatı işlemleri sırasında hastalarımız asla acı hissetmezler. Hatta ameliyatı hastalarımızla konuşarak ve rahatlatıcı bir meditasyon müziği eşliğinde yapmaktayız.  

Aynı seanta hem vajina daraltma hem de iç dudak estetiği (labioplasti) yapılabilir mi?
Evet, b
u mümkün !!!.  Eğer dokunuzun yapısı uygunsa ve kaldırabilecekse lokal anestezi eşliğinde tek seansta hem daraltma hem de dudak estetiği yapabilmekteyiz.  

Aynı seanta hem klitoris cilt düzeltmesi hem de iç dudak estetiği (labioplasti) yapılabilir mi?
Evet, bu mümkün !!!.
  Ve Hastaların pek çoğunda klitoral cilt düzeltilmesinin de eş zamanlı yapılması gerekmektedir.

 

DR. SÜLEYMAN ESERDAĞ'ın NOTU: 

Son yıllarda genital estetik ameliyatlarına hastalar tarafından artan bir trend söz konusudur. 

Pek çok jinekolog hekim de bu konuda deneyim kazanmaya çalışmaktadır.

Kendi gözlemlerimize göre hekimler genellikle hastalarında iç dudak kısaltma ameliyatlarını yapmakta, sarkık ve belirgin halde duran klitoris üstü deri çıkıntılarına müdahele etmekten çekinmektedirler. 

Ancak burada unutulmaması gereken nokta; klitoris cilt yapısı da sarkık ve kabarık ise "labium" adı verilen iç dudakların kesilmesinden sonra klitoris ortada "mikropenis benzeri" daha da belirgin bir hale gelebilir. Bu çirkin görünüm de çok ciddi psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir. Bu nedenle uygun hastalarda eş zamanlı olarak labioplasti ile birlikte mutlaka klitoris cilt düzeltilmesinin de yapılmasını ('Klitoral Hudoplasti Operasyonu') mutlaka önermekteyiz. Klitoral hudoplasti ile klitoris üzerindeki fazlalıklar alınır, üst deri gerilebilir, çıkıntıları azaltılabilir, üzerinde kırışıklıklar var ise düzeltilebilir. Bu işlemin cilsel haz üzerine olumsuz bir etkisi asla yoktur. 


Klitoral düzeltme cinsel hazzı bozar mı?
Hayır.
1998 yılından bu yana 3000 'in üzerinde hastamızın genital estetik ameliyatlarını gerçekleştirdik.

Klitoris, iç dudakların üst kısmında cilde gömülü erektil bir organdır. Dolayısıyla bu ameliyat sırasında klitoris zarar görmemektedir.

Klitorisin cilt dokusunun inceltilmesi hem kişiye güzel ve estetik bir görünüm sağlar hem de cinsel hazzı arttırır. Bu nedenle klinik olarak gerekli görüldüğü durumlarda klitoris cildinin düzeltilmesini de mutlaka öneririz.

Kliniğimizde vajen estetiği olan hastamızdan ilginç öyküler  >>>

Labioplasti ve genital estetik ameliyatları hastaya özel olarak planlanmalıdır...
Evet.
  Bu çok önemli bir konudur. Labioplasti ameliyatları öncesi hastamızı önce muayene etmekte, bilgiler vermekte ve öneriler sunmaktayız.

Yapılacak estetik ameliyatlarda  bizim uzman görüşümüz, kişinin beklentileri ile dokusunun durumu son derece önemlidir. Örneğin bazı bayanlar iç dudakların görünmeyecek kadar kısa olmasını isterken, bazıları biraz daha uzun kalmasını isteyebimektedirler.

Cinsel estetik ameliyatlarında son yıllarda hastaların en büyük tercihleri "venus klefti" nin oluşturulmasıdır. Böylelikle vulva adı verilen dış genital alanda "bebeksi bir görünüm" elde edilir.  


Venus Cleft ve Camel Toe Ne Demek  ???

Labioplasti ameliyatının riskleri var m
ıdır?
Güvenli ve tecrübeli ellerde yapıldığı zaman her ameliyatta olan enfeksiyon ve kanama haricinde bir risk bulunmamaktadır. Cinsel estetik ameliyat sonrası pansumanlarınızı başkasından destek almadan kendi başınıza yapabilirsiniz.

Pansumanlarınız enfeksiyon gelişme riskini azaltacak ve yara iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

 

UYARIYORUZ:
Labioplasti ve diğer genital (cinsel) estetik ameliyatları ÇOK MASUM DEĞİLDİR.

Yanlış uygulanan ameliyat teknikleri kalıcı genital "sakatlanmalara" ve cinsel ilişki problemlerine neden olabilir.

Bu tür kozmetik operasyonlar anatomik bilgi ve tecrübe gerektiren, mutlaka deneyimli ellerde yapılması gereken ameliyatlardır. Kanama, enfeksiyon, doku içine kanama (hematom) ve dikişlerin açılması gibi komplikasyonları vardır. Dikişlerin tutmaması yara iyileşme sürecini uzatır, enfeksiyon riskini arttırır.

Ayrıca ameliyat sonrası kişinin isteklerine uygun olmayan görünümler psikolojik rahatsızlıklara ve depresyona zemin hazırlar. Bu nedenle uygun doktor seçimi, merkezin donanımı, hijyeni ve güvenirliliği son derece önemlidir.

Genital estetik ameliyatı olmadan önce jinekoloğunuza bu ameliayatı ne kadar süredir ve kaç tane yaptığını sorunuz, daha önce yaptığı hastalarından ameliyat ÖNCESİ ve SONRASI resimleri görmek istediğinizi belirtin.  


LABİOPLASTİ AMELİYAT SONRASI DÖNEM
Labioplasti sonrası acı duyacak mıyım?
Labioplasti ameliyat öncesi ve sonrası resimler

Ameliyat sırasında acı hissetmezsiniz.  Ancak ameliyatı olduğunuz günün gecesinde bir miktar ağrınız olabilir.
(Yandaki Resim- Labioplasti ameliyat öncesi- sonrası resim)

 

Daha önceden size önerdiğimiz antibiotik ve ağrı kesici ilaçları kullanmanız, buz uygulamanız şikayetinizi giderecektir. Ayrıca giderken üstünüze rahat bir pantolan veya eşofman giymenizi öneririz.

Ameliyat sonrası tüm yapmanız gerekenler size yazılı olarak verilecektir. 

İşlem sonrası kanamam olacak mı?
Ameliyat sonrası dönemde bir kaç gün süre ile hafif sızıntı şeklinde kanamalarınız normaldir. Kanamanın miktarı ilk gün için 1-2 pet, daha sonrası için çok daha az miktardadır. 

İşlem sonrası idrarımı rahat yapabilecek miyim?
Evet. 
Cinsel estetik ameliyattan hemen sonra dahi rahat bir şekilde idrarınızı yapabilirsiniz.

Labioplasti sonrası pansumanlarımı kendim yapabilecek miyim?
Evet. 
Her hastamız gibi siz de ameliyat sonrası başkası tarafından bir bakıma gereksinim duymayacaksınız..  Genital estetik ameliyat sonrası anlatılacağı şekilde pansumanlarınızı kendi başınıza rahatlıkla yapabileceksiniz.  Genital alanın kan dolaşımı çok iyi olduğu için ameliyat bölgeniz hızla iyileşecektir. 

Vajinal estetik ameliyatı için şehir dışından geleceğim. Geldiğim gibi hemen muayene olup ameliyatımı olabilir miyim?
Evet. Geldikten hemen sonra muayeneniz yapılır, bilgi ve öneriler verilir, daha sonrasında da hemen ameliyat olabilirsiniz. 

Bunun için gelmeden bir hafta önce randevu almanızı öneririz.

Vajinal estetik ameliyatı için şehir dışından geleceğim. Aynı gün içinde dönebilir miyim?
Genellikle evet. 
Cinsel estetik ameliyatları genellikle klinik ortamımızda ve sabahları yapmaktayız (Saat 9 gibi).

Ameliyattan sonra bir kaç saat gözlem altında tutulan hastalar genellikle saat 14 gibi kliniğimizden çıkabilmektedirler.

Ameliyat olduğunuz günü öncelikle Ankara'da geçirmenizi ve bir gün sonra yola çıkmanızı öneririz. Yalnızca uygun görülen kişiler ameliyat günü akşamı yola çıkabilmektedirler.

Genital estetik ameliyatı sonrası Ankara'da konaklamam gerekirse nerede kalabilirim?
Genital estetik ameliyatlarından sonra Ankara'da bir gün süre ile kalmanızda fayda olabilir. Eğer Ankara'da rahat bir şekilde kalabileceğiniz yakınız veya arkadaşınız yok ise kalacak yer konusunda kliniğimiz size yardımcı olacaktır. Bunun için önceden otel rezervasyonu yaptırmanız da gerekmemektedir.

Hera Klinik Ankara Kavaklıdere semtinde çok kolay ulaşılabilir, gözde ve merkezi bir bölgededir. Kliniğimiz etrafında konaklayabileceğiniz pek çok temiz aile otelleri bulunmaktadır.

Anlaşmalı otellerin herhangi birisinde kalabilir, kliniğimizin indirimli fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Direkt olarak kliniğimize geldiğinizde de kalacak yer konusunda sekreterlerimiz size destek olabilir.

Ne zaman işimin başına / okuluma dönebilirim?
Ameliyattan genelde 2-3 gün sonra işinizin başınıza dönebilirsiniz.

Ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?
Ameliyattan 25 gün sonra ilişki gerçekleşebilir.

Ne zaman banyo yapabilirim?

Ameliyattan 3 gün sonra ılık su ile duş alabilirsiniz. Bu nedenle ameliyata gelmeden önce önce duş almanızı öneririz.

Labioplasti sonra dikişlerimi aldırmam gerekecek mi?

Hayır.  Ameliyat sırasında atacağımız özel estetik dikişleriniz 15 gün içinde kendiliğinden eriyecek ve dökülecektir.

Labioplasti ameliyatı sonrası dikiş izi kalacak mı?
Hayır.  Ameliyat sonrası hiç bir dikiş iziniz kalmayacaktır. Kliniğimizde işlem sırasında kullandığımız dikiş ipleri oldukça özel ve kaliteli iplerden (stür materyalinden) oluşmaktadır.

Hera Klinik'te yapılan operasyonlardan sonra ameliyat olduğunuzu değil partneriniz, siz söylemedikçe muayene olduğunuz bir jinekolog dahi anlamayacaktır.

Dudak kısımlarımdada kırışıklıklarla beraber esmerlikler de var. Labioplasti ameliyatı sonrası bu esmerlikler ve renk koyulaşmaları da gidecek mi?
Ameliyat sırasında iç dudakların sarkık kısımları alınınca dokudaki esmerleşmeler de gitmiş olacaktır. Ancak renk koyulaşmaları çok daha yaygın ise bu bölgelere renk açıcı işlemler denenebilir.


Labioplasti operasyonu sonrası ne zaman denize girebilirim?
Ameliyattan 1 ay sonra denize ve havuza girebilirsiniz.

Ameliyat sonrası ne zaman lazer epilasyon yaptırabilirim?
Ameliyattan 1 ay sonra lazer epilasyon veya diğer yöntemlerle epilasyon yaptırmanızda bir sakınca bulunmaz. 

Daha önce başka bir merkezde genital estetik ameliyatı oldum. İstemediğim şekilde oluşan ameliyat izlerini düzeltmeniz mümkün mü?
Evet düzeltebiliriz. Uygun şartlarda ve deneyimli ellerde olmadan yapılan ameliyatlarda maalesef istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunun sonucunda kişiler çok ciddi bir takım psikolojik sorunlar yaşamaktadırlar. 

Her gün pek çok hasta maalesef bu tür sorunlarla bize başvurmaktadır. Bu tür sorunları yaşıyan hastalarımıza da kliniğimizin kapısı her zaman açık..! 

Ameliyata bağlı oluşan doku hasarları kliniğimizde lokal anestezi (uyuşturma ile) yapılacak sekonder (ikincil) bir düzeltici operasyonla giderilebilir.

Bu şekilde maddi manevi kayıplara uğramamanız, sıkıntılar yaşamamanız için bu tür özel ameliyatlar için önceden tecrübeli ve bilinen merkezleri seçmeniz son derece önemlidir. 

Evlenmeden en az ne kadar önce size başvurmamı önerirsiniz?
Evlenme tarihiniz eğer yakın ise evlenmeden en az 1.5-2 ay önce başvurup ameliyatınızı olmanızda fayda var, daha fazla gecikmeyiniz. Böylelikle evlendiğiniz zaman yaranız "tam olarak" iyileşmiş olacaktır. 

Estetik olarak güzel bir görünüm oluşturan dış genital bölgeniz, evliliğiniz sırasında sizin kendinize olan güveninizi arttıracak ve eşinizle mutlu bir cinsel yaşam paylaşımında anahtar rol oynayacaktır.

 

Ameliyattan sonra bu problemimim aynen tekrarlayabilir mi?  
Hayır.  Labioplasti (iç dudak estetiği) ameliyatlarından uzun süre sonra bile iç dudakların kendiliğinden yeniden uzama ve sarkma olasılıkları bulunmamaktadır.

Kaç yaşları arasında genital estetik ameliyatları yapılabilir?
Genital estetik ameliyatları; 18 yaşından sonra evli veya bekar, doğum yapmış veya yapmamış, bakire olan veya olmayan tüm bayanlarda güvenle yapılan ameliyatlardır. Emin ellerde yapıldığında herhangi bir sağlık sorunu oluşturmazlar.

Ameliyatların yapılmasında genital sistemin ve ruhsal gelişimin tam olarak olgunlaştığı 18 yaş alt sınırı var iken üst yaş limiti bulunmamaktadır. 

1998 yılından günümüze, muayene edilerek değerlendirilen 18 ile 74 yaşları arasında 3000'den fazla kişiye bu tür ameliyatlar yapmış bulunmaktayız.. Son yıllarda bu sayı artarak ivme kazanmıştır. 

Labioplasti olan hastalarımızdan mektuplar  >>>

Genital estetik ameliyatları fiyatı nedir?
Estetik  operasyonlarda maliyet yapılacak ameliyatın türüne, genişliğine ve anestezi yöntemine göre değişmektedir; basit bir muayene olmaksızın bunu söylemek imkansızdır. 

Bilgi için   0 (532) 452 06 56 nolu cep telefonundan ECAMS fakülte üyesi Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ'a (Hiç Çekinmeden) direkt olarak ulaşıp ön bilgi alabilir
VEYA;                                                                    
Kliniğimizin 0 (312) 426 85 25 no'lu telefonundan randevu alıp gelme şansınız olursa konu ile ilgili ayrıntılı bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Bu şekilde estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimlerini de görme şansınız olacaktır.  

SSK veya Özel Sağlık Sigorta'mdan yararlanabilir miyim?
SSK ile anlaşmamız bulunmadığı için maalesef yararlanma olasılığınız bulunmamaktadır. Nitekim bu tür özellikli ameliyatlar daha önce de belirtildiği üzere SSK anlaşmalı kurumlarda ve devlet hastanelerinde de yapılmamaktadır.

Benzer şekilde Özel Sağlık Sigortaları da estetik ameliyatların maliyetlerini karşılamaz;  ancak yine de ücretler konusunda size yardımcı olabiliriz. Bunun için Op.Dr. Süleyman Eserdağ'ı cep telefonundan arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şehir dışından gelecekseniz öncelikle  0 (532) 452 06 56 numaralı telefondan Op. Dr. Süleyman Eserdağ ile iletişim kurmanızı öneririz. Önceden yapmanız gerekenler ve önerilerimiz olacaktır.

Önceden planlanmış ameliyatınız geldiğiniz gün içinde, muayenenizden hemen sonra yapılabilir.

İlgili Linkler:
Genital Estetik Paneli  >>>
Labioplasti olan hastalarımızın ilginç öyküleri  >>> 
İç dudaklar neden sarkar? Labioplasti hakkında  >>>
Problemli iç dudak görünümleri (Vajina estetiği öncesi)   >>>
Vajina Estetiği ile ilgili ayrıntılı bilgiler   >>> 

İlgili Linkler:
Tarafımızdan vajen estetiği olan hastamızdan ilginç öyküler  >>> 
İyi Sex için "Vajen Estetiği" (Elele Dergisi'nden)  >>> 
G shot nedir? G noktası büyütme işlemi nasıl yapılır?   >>>
Kızlık zarı ve onarımı ile ilgili operasyonlar  >>> 

İlgili web sitesi:  www.VajinaEstetigi.net

Video Sunumları:
Genital Estetik Operasyonu Geçiren Bir Hastamız 
Lazerle Vajina Daraltma- Yenileme (Vajinal Rejuvenasyon) 
G Noktası Büyütme

  

Jinekolog Ankara...
Ankara'da jinekolog doktor ararken...
İşte dikkat etmeniz gerekenler...


 


Dr. Süleyman Eserdağ sorularınızı yanıtlıyor

 
Jinekolog Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

İSTANBUL- Uz. Dr. Şenay ESERDAĞ
Valikonağı Cad. No: 52/7 Nişantaşı / İSTANBUL
Tel: 0(212) 225 15 00

İZMİR- Op. Dr. Mazhar ESERDAĞ
Talatpaşa Bulvarı No: 42/4 Alsancak / İZMİR
(Yalnızca Vajinismus Tedavileri)
Tel: 0(232) 422 43 72

ANKARA- Jinekolog Op. Dr. Didem KURBAN
Tunus Cad. No: 48/11 Kavaklıdere / ANKARA
Tel: 0(312) 426 85 25

Eleştiri ve sorunlarınız için bize yazın: suleyman@eserdag.com

Sitenin tüm tasarımı ve içeriği Jinekolog & Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından yapılmıştır.
Yazarın izni olmaksızın asla bilgi veya resimler kullanılamaz. Kadın Sağlığı & Gebelik sitesi © 2004 www.jinekolognet.com